انجمن نیوز(انجمن اسلامی مدرسه شاهد توفیق)

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
آخرین نظرات
نویسندگان

۲۴ مطلب توسط «کمیل رضاخانی» ثبت شده است

به گزارش انجمن نیوز ما بین سایت گاما و انجمن نیوز قرار دادی بسته شد از این به بعد شما می توانید در سایت گاما استفاده رایگان کنید

با سلام دوستان خبر هوب اگر می خواید سینما برید و فیلم به وقت شام رو ببنید 4000 نیاز دارید به دانش آموز کمیل رضاخانی لطفا مراجعه کنید

برای نمایش مطلب باید رمز عبور را وارد کنید

ضرورت پروژه شناخت انقلاب برای نسل جدید / " امنیت "یکی از میوه‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در همایش بهار در بهار گفت: اطلاعات نسل‌های جدید انقلاب، بصورت سطحی‌است و این یک واقعیت است، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان باید در این زمینه پروژه شناخت انقلاب را با یک روش مستند و علمی عرضه کند.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان،"همایش بهار در بهار" باحضور نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه ،دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و همچنین  دانش آموزان دختر منتخب انجمن های اسلامی استان گیلان عصر روز جمعه هفدهم فروردین در رشت  برگزار شد. 
حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری، نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در این همایش ضمن تبریک ایام‌نوروز و ایام ماه رجب، گفت: به نظر بنده برای نسل جوان گیلان انتخاب امام جمعه جدید رشت دارای بشارت است و ان شاءالله اتفاقات خوبی در راه است.
وی گفت: بررسی‌هایی که از آقای فلاحتی داشتم‌ به نظر می‌رسد حضور ایشان آمیخته به بشارت‌هایی است و قطعاً اتحادیه انجمن‌های اسلامی به ایشان کمک خواهد کرد.
حجت الاسلام حاج علی اکبری با بیان اینکه دعای پدر و مادر خصوصا دعای مادر سرمایه‌ی اصلی در زندگی است،خاطرنشان کرد: شاید در بین تمام تجربه دینی این تجربه دارای جایگاه خاصی است که "اگر فرزندی دعا و رضایت و نظر و عنایت خاص پدر و به‌ویژه مادر را همراه خودش داشته باشد در زندگی دنیوی و اخروی کامیاب می‌شود".
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در بین دوراهی تحصیل در قم و در خدمت پدر بودن، خدمت به پدر را انتخاب کردند و خود مقام‌ معظم رهبری می‌فرمایند که تمام‌ موفقیت‌های خود را از خدمت به پدر و رضایت و دعاهای ایشان کسب کردم.
نماینده رهبر معظم انقلاب در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان کشور تأکید کرد: اگر‌ پدر و مادر خواسته‌ای دارند که مغایر با خواست خداوند نیست باید برخواست خود ارجح بدانیم. اگر خواست پدر و مادر غیر از خواست الهی است نیز باید محترمانه با والدین برخورد کرده و خواست خداوند متعال را اجرایی کنیم.
رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: اگر پدر و مادر از صمیم قلب فرزند خود را دعا کند مسلما این یک سرمایه‌ای برای فرزندان است و سبب رشد و شکوفایی می‌شود.
حجت الاسلام‌ حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: توطئه‌ای توسط دشمن در جریان‌ بود که ۴۰ سالگی انقلاب را به جای پیشبرنده بودن، بازدارنده بدانند و می‌گفتند که انقلاب پیر شده است اما رهبری در این زمینه پاسخ دادند.
وی با اشاره به اینکه اطلاعات نسل‌های جدید انقلاب، بصورت سطحی‌است و این یک واقعیت است، گفت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان باید در این زمینه پروژه شناخت انقلاب را با یک روش مستند و علمی عرضه کند.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، مطالعه و بررسی مقایسه انقلاب ایران با انقلاب سایر کشورها، بررسی دوستان و دشمنان انقلاب اسلامی ایران و دستاوردهای انقلاب‌های اسلامی را اثرگذار دانست و با اشاره به اینکه یکی از میوه‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی بحث "امنیت" است، گفت: در وسط آتش انقلاب اسلامی با امنیت به راه خود ادامه می‌دهد.
وی "اعتکاف" را یکی دیگر از شیرین‌ترین میوه‌های انقلاب دانست و افزود: اینکه جوانان سه روز به عبادت خدا و دوری از گناه می‌پردازد که این موضوع از دستاوردهای انقلاب است.
رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه همچنین "نمازجمعه"، "ایجاد فرهنگ ایثار و شهادت" را از دیگر دستاوردهای انقلاب عنوان کرد و با اشاره به اینکه انقلاب ما سبب "آزادی" شده است، گفت: در مدرسه‌ای رفتم و دانش آموزی به بنده گفت "آقای محترم ما برای دموکراسی و آزادی انقلاب کردیم لطفا از سر راه ما کنار بروید تا به آنها برسیم" ولی این دانش آموز نمی‌دانست اینکه می‌تواند در مقابل یک مسوول نظام صحبت می‌کنند غرق آزادی است.
حاج علی اکبری با اشاره به فرمایشات مقام‌ معظم رهبری در خصوص آزادی بیان در ایران، گفت: امروزه در ایران در کوچه و خیابان در خصوص بالاترین شخصیت نظام انتقاداتی می‌کنند و برخوردی با آنها نمی‌شود اما در گذشته زبان افراد مخالف حکومت را از پشت سرآنها بیرون می‌کشیدند.
نماینده رهبر معظم انقلاب در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان با اشاره به اینکه برخی مواقع صحبتهایی توسط تعدادی از معلمان، ضد نظام انجام می‌شود که این موضوع خیانت است، گفت: معلم وظایفی دارد و نباید خارج از حیطه وظایف خود اقدام نمایند.
وی با بیان اینکه یاران اصلی امام زمان (عج) از نمازگزاران نماز جمعه هستند، گفت: باید شرایط را برای حضور پرشورتر دانش آموزان‌ در نماز جمعه فراهم کنیم.
شایان ذکر است پخش کلیپ، صحبت های تعدادی از دانش آموزان، اجرای سرود دسته جمعی، ارائه گزارش فعالیت های واحد خواهران توسط اعضای قرارگاه ملی از دیگر برنامه های این همایش بود.
تصاویر

نجمن اسلامی فرصت بسیار خوبی رای ارتفاع دادن به آرزوهای دانش آموزان است

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه در جمع کادر ،مربیان و سرگروه های قرارگاه های اتحادیه استان گیلان گفت: انجمن اسلامی فرصت بسیار خوبی برای ارتفاع دادن به آرزوهای دانش آموزان و فرصت خوبی برای زیست اسلامی است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دفتر مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان،نشست مسئولین شهرستان، مربیان و سرگروه های قرارگاه های دانش آموزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان با حضور نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه و دبیرکل اتحادیه روز جمعه هفدهم فروردین برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری "نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان" در این نشست گفت: دیدار با شما عزیزان خاتمه سفر بنده در گیلان است.
وی با بیان اینکه اخیراً ما یک رسالت بزرگی پیدا کردیم، تصریح کرد: باید در زمان نه چندان دوری این شبکه را به بهترین نحو برسانیم. چشم و امید زیادی به نمازجمعه است.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، با اشاره به اینکه باید پوشش مخاطبان خود را گسترش دهیم و مخاطبان جدیدی را جذب نماییم، گفت: بخش عمده‌ای از این موضوع به امام جمعه ارتباط پیدا می‌کند.
وی با اشاره به اینکه حضرت آقا نماینده ولی فقیه در استان گیلان را سی سال جوان کردند، اظهار داشت: در دیدارهای خود با آقای فلاحتی متوجه شدم ایشان شناخت خوبی از استان گیلان داشتند. به نظر بنده خداوند متعال آقای فلاحتی را برای امروز گیلان ذخیره کرده بودند.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه با بیان اینکه آقای فلاحتی شخصیت بی تکلفی هستند، اظهار داشت: بیشتر کسانی را انتخاب خواهیم کرد که ظرفیت ارتباطات اجتماعی زیادی داشته باشند و در جمع‌های مختلف استان بروند.
وی افزود: ظرفیت خوبی برای استان گیلان فراهم شده است و حضور آقای فلاحتی برای استان گیلان یک فرصت است.
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: نگرانی‌هایی در استان گیلان وجود دارد و انتخاب آقای فلاحتی سبب شده است که هوای تازه‌ای در روح استان دمیده شود.
وی با اشاره به اینکه ظرفیت تربیتی روزها و ماه‌های خدایی را باید در نظر بگیریم، گفت: روز جمعه در دین ما روزی خاص است.
نماینده مقام‌ معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان با بیان اینکه زمان با زمان فرق می‌کند، گفت: ماه رجب ماه استجابت آرزوهاست.
وی با بیان اینکه یکی از بهترین روش‌های تربیتی پرورش آرزوهاست، اظهار داشت: اگر آرزوهای خود را پرورش دهیم انسان اعتلا پیدا می‌کند. اگر آرزوها پرورش پیدا کند، شخصیت اعتلا پیدا می‌کند. اگر آرزوهای خود را صادقانه فهرست کنید، می‌توانید خود را بشناسید و کار تربیت دینی این است که آرزوها را ارتفاع می دهد و مهندسی می‌کند.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان کار شیطان‌‌ را پایین آوردن آرزوها انسان دانست و افزود: شیطان حالتی آرزوهای دنیایی و رنگارنگ را به انسان نشان می‌دهد. انجمن اسلامی فرصت بسیار خوبی برای ارتفاع دادن به آرزوهای دانش آموزان و فرصت خوبی برای زیست اسلامی است.
لازم به ذکر است دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان نیز در این نشست، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه های مختلف مانند ایجاد سامانه عقیق، تکمیل سامانه شهید باقری و ارزشیابی مربیان، اجرای طرح خادمیاران نوجوان و جوان رضوی، خاطر نشان کرد: به همت همه شما همسنگران آینده بسیار روشنی در انتظار اتحادیه خواهد بود و در ادامه دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به سؤالات تعدادی از حاضرین پاسخ گفت
تصاویر

 

چه زیبا هست وقتی که خود را آماده برای دیدار با کسی که تمام عالم را در یک تابلوی نقاشی کشیده است .

از ته دل انجام می دهی  این کار را.  احساس آرامشی می کنی  که شاید به راحتی نتوانی آن را به دست آوری حاضری که تمام جهان را ببخشی ولی  کسی آن آرامش را از تو نگیرد

وقتی که با اشتیاق دست به آب میشوی و می خواهی برای این دیدار الهی آماده شوی به نظرت آن روز بهترین روز دنیا است و احساس میکنی که اکنون در هفت آسمان مانند فرشتگان در حال پرواز هستی

حالا خود را آراسته و آماده کردی منتظر این هستی که  وقت رفتن برسد .

صدایی که نشان دهنده این است که آن وقت رسیده است شنیده می شود سریع با شوق به سوی خداوندگارت  می دوی .

چه زیبا هست آن وقت که می خواهی با خداوندگارت شروع به حرف زدن کنی با نام خداوند گارت (الله اکبر) شروع می کنی اصلا کم کم داشت یادم می رفت که قبل از آن که با خداوندگارت شروع به حرف زدن بکنی اول می گویی من فقط به خاطر تو انجام میدهم این کار را و سپس نام خداوندگارت را می گویی .  از او کمک می خواهی و می خواهی دراین دنیا و آن دنیا عاقبت بخیر کند . انگار داری گل زیبایی را ستایش می کنی که تمام جهان در حیرت آن گل مانده اند این گل انقدر  زیبا  است و انقدر  خوشبو هست که  نمی توانی آن را ستایش نکنی

 احساس خوبی که در آن پنج دقیقه به دست می آوری نمی توانی در هیچ جای دنیا پیدا کنی وقتی که در حال درد ودل بااو هستی به عظمت و بزرگی او پی میبری

وقتی که به عظمت او پی میبری در تعجب می مانی که مگر می شود یک نفر این همه عظمت بزرگی  ،مهربانی و... داشته باشد از آن طرف به خودت می گویی که آری چرا نشود نمونه اش

انگارداری خواب می بینی  خودت را میزنی تا بفهمی خواب هستی یا بیدار ،ولی نه انگاربیدار هستی با تمام وجود سجده می کنی  و میگویی تا حالا کسی چون ندیدم و نخواهم دید مگر  میشود این همه سخاوت ، مهربانی ،عظمت و..." با او در مورد مشکلات خود حرف می زنی  یا می خواهی که تو را درمورد کارهای بدی که انجام داده ای ببخشد یا هرچه که دوست داری به او می گویی  "                                     خودت هم میدانی که او یکی هست و یگانه .و او خالق تمام جهانیان است و بر زبان میاوری

او کسی نیست جز خدا و آن دیدار نیست چون نماز .....       

سید علیرضا آل داود در گفتگو با تسنیم:

پرسش مهم این است که تلگرام توسط چه کسانی جایگزین وایبر در کشورمان شد؟ بسیاری از افراد به اشتباه می‌گویند به خاطر افت سرعت در وایبر، بزرگ‌ترین کوچ اجتماعی در فضای مجازی توسط ایرانیها اتفاق افتاد اما ما را فریب بزرگی دادند.

امروز در دو دامنه telegram.org و telegram.me به صورت میانگین 80 درصد پهنای باند تلگرام را مصرف می‌کنیم اما یک سؤال که هیچ وقت به صورت جدی از مسئولان پرسیده نشده، این است که مابقی پهنای باند تلگرام توسط چه کسانی مصرف می‌شود؟ آیا توسط مردم سایر کشورها مصرف می‌شود؟ خیر، در چین دو پیام‌رسان بومی «کیوکیو» و «وی‌چت» وجود دارد، هر فردی که می‌خواهد با آنها در ارتباط داشته باشد از طریق این دو پیام‌رسان باید ارتباط برقرار کند، چند تاجر ایرانی می‌شناسم که آنها می‌گویند برای برقراری ارتباط با تاجران چینی و کارخانه‌های بزرگ آنجا باید کیوکیو و وی‌چت داشته باشیم، حتی وی‌چت در خود چین سرویس بانکی و شهرداری به مردم ارائه می‌دهد.

مطلب بسیار مهم این است که امریکا یا اروپا مابقی پهنای باند تلگرامی را برای داده‌کاوی تلگرام و به صورت آنلاین استفاده می‌کند، بنگاه‌هایی به دیتابیس‌های تلگرام دسترسی دارند و داده‌ها را می‌خرند، تلگرام در حال انجام کار مطلب بسیار مهم این است که امریکا یا اروپا مابقی پهنای باند تلگرامی را برای داده‌کاوی تلگرام و به صورت آنلاین استفاده می‌کند، بنگاه‌هایی به دیتابیس‌های تلگرام دسترسی دارند و داده‌ها را می‌خرند، تلگرام در حال انجام کار بسیار عظیم جمع‌آوری «کیکِ اطلاعاتی» از جامعه ایرانی است، این کیک اطلاعاتی حاوی رفتارشناسی ایرانیان، اطلاعات محرمانه و 32 دسترسی که تلگرام روی تمامی تلفن‌همراه مردم باز کرده و بستر اینترنت رها شده است، در این بستر مردم ذائقه‌سنجی می‌شوند.

در استراتژی امنیت ملی آمریکا در قرن 21 سندی با عنوان «How can U.S capture minds and hearts Islamic word» (چگونه آمریکا می‌تواند ذهنها و قلبها را در جهان اسلام تسخیر کند) وجود دارد؛ نفع دولتمردان امریکایی‌ در این است که مدار لذت در مغز جوانان ما بیشتر فعال شود و جوانان دنبال پورنوگرافی باشند، زمانیکه توانمندی جوان ما را می‌بینند، کاری می‌کنند که جوان ما پس بخورد، در درون خودش بشکند.
برجام» یکی از مسائلی بود که جریان نفوذ برای شکستن روحیه ما در حوزه اجتماعی ایران به سرانجام رساند، متأسفانه وعده‌های مسئولان بعد از برجام محقق نشد، مشکلات معیشتی حل نشد، زمانیکه بعد از برجام هیچ مشکلی حل نشد و همه مسائل در حوزه اجتماعی، ضد مردم شد، مردم ما از درون شکستند، زمانیکه مردم با انبوهی از مشکلات جامعه‌شناسانه و روانشناسانه روبه‌رو شده‌اند، در معیشت مشکل و انزوای اجتماعی دارند، محیط خانه پر از تنش است و فرزند کمبود عاطفه دارد، آن فرزند با این همه مشکلات زمانیکه به ابزار ارتباطی دسترسی پیدا کند، به محصول ارتباطی که می‌تواند در آن فریاد بزند، طبیعتاً به سمت اپوزیسیون می‌رود، منتظر است ضعفی از نظامی اتفاق بیفتد که او را درگیر خودش کرده و باعث فقر وی شده است.

برجام قرار بود مشکلات را حل کند، حل نکرده و باعث سرخوردگی بسیار شدید مردم در جامعه شده است، پس آن مردم اعتراض اجتماعی‌شان را با نشان دادن ضعف نظام، نشان می‌دهد، این مسئله را «جنبشهای اجتماعی بر بستر شبکه‌های اجتماعی» تعریف می‌کنیم، این اتفاق در حال رخ دادن است؛ دشمن سرمایه اجتماعی‌اش را در اینجا کاملاً سازماندهی کرده که در موضوعات مختلف می‌بینیم به طور مثال برای یک متهم امنیتی «هشتگ» درست می‌کنند بعد، از تمام دنیا درخواست می‌کنند که که در آن هشتگ شرکت کنند، ضد ما  در توییتر اعتراض اجتماعی و هشتگ‌سازی می‌کنند، در نهایت این هشتگ تبدیل به «ترند جهانی» می‌شود و  دیده‌‏بان حقوق بشر بیانیه می‌دهد که اگر ایران متهم امنیتی را آزاد نکند،‌ کشورمان را تحریم می‌کنند؛ این کارکرد رسانه در عصر حاضر است.

متن کامل را بخوانید

http://tn.ai/1331496

🔺رهبر انقلاب:
زهد، تقوا و پیروی از امام در کنار صبر و استقامت تنها گوشه ای از دریای بی کران شخصیت حضرت #زینب_کبری(س) است.

💠 وفات حضرت زینب (س) تسلیت باد.

@Afsaran.ir

‌به وقت شام را حتما ببینید

🔹ابراهیم حاتمی کیا در فیلم #به_وقت_شام به شکل واقعی از یک سو حقانیت و شجاعت مدافعین حرم را به تصویر می‌کشد و از دیگر سو، وحشی‌گری تروریست‌های تکفیری و نقشه‌های شوم آینده آنان را نشان می‌دهد.

🔹به نظرم در این فیلم، کل داستان این است که علی (خلبان هواپیمای ایلوشین) نماد مدافعین حرم است که با گذشت از خانواده و فرزندی که قرار بود به دنیا بیاید؛ موفق می‌شود با شجاعت و درایت، نقشه شوم تروریست‌ها برای نابودی سوریه را خنثی کند (اشاره به ناکام گذاردن تروریست‌ها در رسیدن به اهداف عملیات انتحاری با هواپیمای ایلوشین در دمشق) پیام دیگر این فیلم نیز حقانیت مجاهدت مدافعین حرم است. آنجایی که علی (نماد مدافعین حرم) قبل از شهادت موفق می‌شود افراد عراقی، افغانستانی، پاکستانی، لبنانی و ایرانی را آزاد کند. این اقدام نیز اشاره به این دارد که اگر مجاهدت و شهادت مدافعین حرم نبود؛ پای داعش به سرزمین‌های مذکور می‌رسید و...

🔹تماشای این فیلم را بیش از همه، برای کسانی که هنوز در حقانیت مجاهدت مدافعین حرم تردید دارند و منتقد امنیت آفرینی پیشدستانه آنان هستند، توصیه می‌کنم.
🏴 @Afsaran.ir🔴یه وقت شام

تجدید سازمان جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی

عضو هیئت‌رئیسه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: ما نقش خود را نه تنها برای انتخابات آینده بلکه برای کل مسائل انقلاب ان‌شاءالله ایفا می‌کنیم.

غلامعلی حداد عادل عضو هیئت‌ رئیسه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به برنامه‌های پساانتخاباتی جبهه مردمی و نقش و جایگاه این تشکل در بین نیروهای انقلاب اظهار داشت: ما ادعا نمی‌کنیم که هر کاری انجام داده‌ایم بی‌عیب بوده است به همین دلیل تجدید سازمان جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در دستور کار داریم.

عضو هیئت‌رئیسه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی افزود: اگر رقبای انتخاباتی بر ما عیب بگیرند و بدگویی کنند، از آن‌ها انتظاری غیر از این نداریم و این امر طبیعی است، اما برخی از دوستان خود ما باید مراقب باشند حرف‌های آن‌ها از زبان این افراد خارج نشود.

وی درباره برنامه‌های جبهه مردمی پس از انتخابات به تجدید سازمان این تشکل اشاره کرد و گفت: ما یک دوره کوتاه‌مدتی را قبل از انتخابات طی کردیم، در شرایطی که باید برای انتخابات تصمیم می‌گرفتیم، آن دوره اقتضای خود را داشت و پس‌ از آن ما در حال تجدید سازمان هستیم.

حداد عادل بر همین اساس خاطرنشان کرد: ما نقش خود را هم برای انتخابات آینده و هم برای کل مسائل انقلاب ان‌شاءالله ایفا خواهیم کرد.