انجمن نیوز(انجمن اسلامی مدرسه شاهد توفیق)

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
آخرین نظرات
نویسندگان

۲۲ مطلب در فروردين ۱۳۹۷ ثبت شده است

برای نمایش مطلب باید رمز عبور را وارد کنید

ضرورت پروژه شناخت انقلاب برای نسل جدید / " امنیت "یکی از میوه‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در همایش بهار در بهار گفت: اطلاعات نسل‌های جدید انقلاب، بصورت سطحی‌است و این یک واقعیت است، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان باید در این زمینه پروژه شناخت انقلاب را با یک روش مستند و علمی عرضه کند.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان،"همایش بهار در بهار" باحضور نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه ،دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و همچنین  دانش آموزان دختر منتخب انجمن های اسلامی استان گیلان عصر روز جمعه هفدهم فروردین در رشت  برگزار شد. 
حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری، نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در این همایش ضمن تبریک ایام‌نوروز و ایام ماه رجب، گفت: به نظر بنده برای نسل جوان گیلان انتخاب امام جمعه جدید رشت دارای بشارت است و ان شاءالله اتفاقات خوبی در راه است.
وی گفت: بررسی‌هایی که از آقای فلاحتی داشتم‌ به نظر می‌رسد حضور ایشان آمیخته به بشارت‌هایی است و قطعاً اتحادیه انجمن‌های اسلامی به ایشان کمک خواهد کرد.
حجت الاسلام حاج علی اکبری با بیان اینکه دعای پدر و مادر خصوصا دعای مادر سرمایه‌ی اصلی در زندگی است،خاطرنشان کرد: شاید در بین تمام تجربه دینی این تجربه دارای جایگاه خاصی است که "اگر فرزندی دعا و رضایت و نظر و عنایت خاص پدر و به‌ویژه مادر را همراه خودش داشته باشد در زندگی دنیوی و اخروی کامیاب می‌شود".
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در بین دوراهی تحصیل در قم و در خدمت پدر بودن، خدمت به پدر را انتخاب کردند و خود مقام‌ معظم رهبری می‌فرمایند که تمام‌ موفقیت‌های خود را از خدمت به پدر و رضایت و دعاهای ایشان کسب کردم.
نماینده رهبر معظم انقلاب در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان کشور تأکید کرد: اگر‌ پدر و مادر خواسته‌ای دارند که مغایر با خواست خداوند نیست باید برخواست خود ارجح بدانیم. اگر خواست پدر و مادر غیر از خواست الهی است نیز باید محترمانه با والدین برخورد کرده و خواست خداوند متعال را اجرایی کنیم.
رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: اگر پدر و مادر از صمیم قلب فرزند خود را دعا کند مسلما این یک سرمایه‌ای برای فرزندان است و سبب رشد و شکوفایی می‌شود.
حجت الاسلام‌ حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: توطئه‌ای توسط دشمن در جریان‌ بود که ۴۰ سالگی انقلاب را به جای پیشبرنده بودن، بازدارنده بدانند و می‌گفتند که انقلاب پیر شده است اما رهبری در این زمینه پاسخ دادند.
وی با اشاره به اینکه اطلاعات نسل‌های جدید انقلاب، بصورت سطحی‌است و این یک واقعیت است، گفت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان باید در این زمینه پروژه شناخت انقلاب را با یک روش مستند و علمی عرضه کند.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، مطالعه و بررسی مقایسه انقلاب ایران با انقلاب سایر کشورها، بررسی دوستان و دشمنان انقلاب اسلامی ایران و دستاوردهای انقلاب‌های اسلامی را اثرگذار دانست و با اشاره به اینکه یکی از میوه‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی بحث "امنیت" است، گفت: در وسط آتش انقلاب اسلامی با امنیت به راه خود ادامه می‌دهد.
وی "اعتکاف" را یکی دیگر از شیرین‌ترین میوه‌های انقلاب دانست و افزود: اینکه جوانان سه روز به عبادت خدا و دوری از گناه می‌پردازد که این موضوع از دستاوردهای انقلاب است.
رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه همچنین "نمازجمعه"، "ایجاد فرهنگ ایثار و شهادت" را از دیگر دستاوردهای انقلاب عنوان کرد و با اشاره به اینکه انقلاب ما سبب "آزادی" شده است، گفت: در مدرسه‌ای رفتم و دانش آموزی به بنده گفت "آقای محترم ما برای دموکراسی و آزادی انقلاب کردیم لطفا از سر راه ما کنار بروید تا به آنها برسیم" ولی این دانش آموز نمی‌دانست اینکه می‌تواند در مقابل یک مسوول نظام صحبت می‌کنند غرق آزادی است.
حاج علی اکبری با اشاره به فرمایشات مقام‌ معظم رهبری در خصوص آزادی بیان در ایران، گفت: امروزه در ایران در کوچه و خیابان در خصوص بالاترین شخصیت نظام انتقاداتی می‌کنند و برخوردی با آنها نمی‌شود اما در گذشته زبان افراد مخالف حکومت را از پشت سرآنها بیرون می‌کشیدند.
نماینده رهبر معظم انقلاب در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان با اشاره به اینکه برخی مواقع صحبتهایی توسط تعدادی از معلمان، ضد نظام انجام می‌شود که این موضوع خیانت است، گفت: معلم وظایفی دارد و نباید خارج از حیطه وظایف خود اقدام نمایند.
وی با بیان اینکه یاران اصلی امام زمان (عج) از نمازگزاران نماز جمعه هستند، گفت: باید شرایط را برای حضور پرشورتر دانش آموزان‌ در نماز جمعه فراهم کنیم.
شایان ذکر است پخش کلیپ، صحبت های تعدادی از دانش آموزان، اجرای سرود دسته جمعی، ارائه گزارش فعالیت های واحد خواهران توسط اعضای قرارگاه ملی از دیگر برنامه های این همایش بود.
تصاویر

نجمن اسلامی فرصت بسیار خوبی رای ارتفاع دادن به آرزوهای دانش آموزان است

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه در جمع کادر ،مربیان و سرگروه های قرارگاه های اتحادیه استان گیلان گفت: انجمن اسلامی فرصت بسیار خوبی برای ارتفاع دادن به آرزوهای دانش آموزان و فرصت خوبی برای زیست اسلامی است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دفتر مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان،نشست مسئولین شهرستان، مربیان و سرگروه های قرارگاه های دانش آموزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان با حضور نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه و دبیرکل اتحادیه روز جمعه هفدهم فروردین برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری "نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان" در این نشست گفت: دیدار با شما عزیزان خاتمه سفر بنده در گیلان است.
وی با بیان اینکه اخیراً ما یک رسالت بزرگی پیدا کردیم، تصریح کرد: باید در زمان نه چندان دوری این شبکه را به بهترین نحو برسانیم. چشم و امید زیادی به نمازجمعه است.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، با اشاره به اینکه باید پوشش مخاطبان خود را گسترش دهیم و مخاطبان جدیدی را جذب نماییم، گفت: بخش عمده‌ای از این موضوع به امام جمعه ارتباط پیدا می‌کند.
وی با اشاره به اینکه حضرت آقا نماینده ولی فقیه در استان گیلان را سی سال جوان کردند، اظهار داشت: در دیدارهای خود با آقای فلاحتی متوجه شدم ایشان شناخت خوبی از استان گیلان داشتند. به نظر بنده خداوند متعال آقای فلاحتی را برای امروز گیلان ذخیره کرده بودند.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه با بیان اینکه آقای فلاحتی شخصیت بی تکلفی هستند، اظهار داشت: بیشتر کسانی را انتخاب خواهیم کرد که ظرفیت ارتباطات اجتماعی زیادی داشته باشند و در جمع‌های مختلف استان بروند.
وی افزود: ظرفیت خوبی برای استان گیلان فراهم شده است و حضور آقای فلاحتی برای استان گیلان یک فرصت است.
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: نگرانی‌هایی در استان گیلان وجود دارد و انتخاب آقای فلاحتی سبب شده است که هوای تازه‌ای در روح استان دمیده شود.
وی با اشاره به اینکه ظرفیت تربیتی روزها و ماه‌های خدایی را باید در نظر بگیریم، گفت: روز جمعه در دین ما روزی خاص است.
نماینده مقام‌ معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان با بیان اینکه زمان با زمان فرق می‌کند، گفت: ماه رجب ماه استجابت آرزوهاست.
وی با بیان اینکه یکی از بهترین روش‌های تربیتی پرورش آرزوهاست، اظهار داشت: اگر آرزوهای خود را پرورش دهیم انسان اعتلا پیدا می‌کند. اگر آرزوها پرورش پیدا کند، شخصیت اعتلا پیدا می‌کند. اگر آرزوهای خود را صادقانه فهرست کنید، می‌توانید خود را بشناسید و کار تربیت دینی این است که آرزوها را ارتفاع می دهد و مهندسی می‌کند.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان کار شیطان‌‌ را پایین آوردن آرزوها انسان دانست و افزود: شیطان حالتی آرزوهای دنیایی و رنگارنگ را به انسان نشان می‌دهد. انجمن اسلامی فرصت بسیار خوبی برای ارتفاع دادن به آرزوهای دانش آموزان و فرصت خوبی برای زیست اسلامی است.
لازم به ذکر است دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان نیز در این نشست، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه های مختلف مانند ایجاد سامانه عقیق، تکمیل سامانه شهید باقری و ارزشیابی مربیان، اجرای طرح خادمیاران نوجوان و جوان رضوی، خاطر نشان کرد: به همت همه شما همسنگران آینده بسیار روشنی در انتظار اتحادیه خواهد بود و در ادامه دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به سؤالات تعدادی از حاضرین پاسخ گفت
تصاویر

 

چه زیبا هست وقتی که خود را آماده برای دیدار با کسی که تمام عالم را در یک تابلوی نقاشی کشیده است .

از ته دل انجام می دهی  این کار را.  احساس آرامشی می کنی  که شاید به راحتی نتوانی آن را به دست آوری حاضری که تمام جهان را ببخشی ولی  کسی آن آرامش را از تو نگیرد

وقتی که با اشتیاق دست به آب میشوی و می خواهی برای این دیدار الهی آماده شوی به نظرت آن روز بهترین روز دنیا است و احساس میکنی که اکنون در هفت آسمان مانند فرشتگان در حال پرواز هستی

حالا خود را آراسته و آماده کردی منتظر این هستی که  وقت رفتن برسد .

صدایی که نشان دهنده این است که آن وقت رسیده است شنیده می شود سریع با شوق به سوی خداوندگارت  می دوی .

چه زیبا هست آن وقت که می خواهی با خداوندگارت شروع به حرف زدن کنی با نام خداوند گارت (الله اکبر) شروع می کنی اصلا کم کم داشت یادم می رفت که قبل از آن که با خداوندگارت شروع به حرف زدن بکنی اول می گویی من فقط به خاطر تو انجام میدهم این کار را و سپس نام خداوندگارت را می گویی .  از او کمک می خواهی و می خواهی دراین دنیا و آن دنیا عاقبت بخیر کند . انگار داری گل زیبایی را ستایش می کنی که تمام جهان در حیرت آن گل مانده اند این گل انقدر  زیبا  است و انقدر  خوشبو هست که  نمی توانی آن را ستایش نکنی

 احساس خوبی که در آن پنج دقیقه به دست می آوری نمی توانی در هیچ جای دنیا پیدا کنی وقتی که در حال درد ودل بااو هستی به عظمت و بزرگی او پی میبری

وقتی که به عظمت او پی میبری در تعجب می مانی که مگر می شود یک نفر این همه عظمت بزرگی  ،مهربانی و... داشته باشد از آن طرف به خودت می گویی که آری چرا نشود نمونه اش

انگارداری خواب می بینی  خودت را میزنی تا بفهمی خواب هستی یا بیدار ،ولی نه انگاربیدار هستی با تمام وجود سجده می کنی  و میگویی تا حالا کسی چون ندیدم و نخواهم دید مگر  میشود این همه سخاوت ، مهربانی ،عظمت و..." با او در مورد مشکلات خود حرف می زنی  یا می خواهی که تو را درمورد کارهای بدی که انجام داده ای ببخشد یا هرچه که دوست داری به او می گویی  "                                     خودت هم میدانی که او یکی هست و یگانه .و او خالق تمام جهانیان است و بر زبان میاوری

او کسی نیست جز خدا و آن دیدار نیست چون نماز .....       

سید علیرضا آل داود در گفتگو با تسنیم:

پرسش مهم این است که تلگرام توسط چه کسانی جایگزین وایبر در کشورمان شد؟ بسیاری از افراد به اشتباه می‌گویند به خاطر افت سرعت در وایبر، بزرگ‌ترین کوچ اجتماعی در فضای مجازی توسط ایرانیها اتفاق افتاد اما ما را فریب بزرگی دادند.

امروز در دو دامنه telegram.org و telegram.me به صورت میانگین 80 درصد پهنای باند تلگرام را مصرف می‌کنیم اما یک سؤال که هیچ وقت به صورت جدی از مسئولان پرسیده نشده، این است که مابقی پهنای باند تلگرام توسط چه کسانی مصرف می‌شود؟ آیا توسط مردم سایر کشورها مصرف می‌شود؟ خیر، در چین دو پیام‌رسان بومی «کیوکیو» و «وی‌چت» وجود دارد، هر فردی که می‌خواهد با آنها در ارتباط داشته باشد از طریق این دو پیام‌رسان باید ارتباط برقرار کند، چند تاجر ایرانی می‌شناسم که آنها می‌گویند برای برقراری ارتباط با تاجران چینی و کارخانه‌های بزرگ آنجا باید کیوکیو و وی‌چت داشته باشیم، حتی وی‌چت در خود چین سرویس بانکی و شهرداری به مردم ارائه می‌دهد.

مطلب بسیار مهم این است که امریکا یا اروپا مابقی پهنای باند تلگرامی را برای داده‌کاوی تلگرام و به صورت آنلاین استفاده می‌کند، بنگاه‌هایی به دیتابیس‌های تلگرام دسترسی دارند و داده‌ها را می‌خرند، تلگرام در حال انجام کار مطلب بسیار مهم این است که امریکا یا اروپا مابقی پهنای باند تلگرامی را برای داده‌کاوی تلگرام و به صورت آنلاین استفاده می‌کند، بنگاه‌هایی به دیتابیس‌های تلگرام دسترسی دارند و داده‌ها را می‌خرند، تلگرام در حال انجام کار بسیار عظیم جمع‌آوری «کیکِ اطلاعاتی» از جامعه ایرانی است، این کیک اطلاعاتی حاوی رفتارشناسی ایرانیان، اطلاعات محرمانه و 32 دسترسی که تلگرام روی تمامی تلفن‌همراه مردم باز کرده و بستر اینترنت رها شده است، در این بستر مردم ذائقه‌سنجی می‌شوند.

در استراتژی امنیت ملی آمریکا در قرن 21 سندی با عنوان «How can U.S capture minds and hearts Islamic word» (چگونه آمریکا می‌تواند ذهنها و قلبها را در جهان اسلام تسخیر کند) وجود دارد؛ نفع دولتمردان امریکایی‌ در این است که مدار لذت در مغز جوانان ما بیشتر فعال شود و جوانان دنبال پورنوگرافی باشند، زمانیکه توانمندی جوان ما را می‌بینند، کاری می‌کنند که جوان ما پس بخورد، در درون خودش بشکند.
برجام» یکی از مسائلی بود که جریان نفوذ برای شکستن روحیه ما در حوزه اجتماعی ایران به سرانجام رساند، متأسفانه وعده‌های مسئولان بعد از برجام محقق نشد، مشکلات معیشتی حل نشد، زمانیکه بعد از برجام هیچ مشکلی حل نشد و همه مسائل در حوزه اجتماعی، ضد مردم شد، مردم ما از درون شکستند، زمانیکه مردم با انبوهی از مشکلات جامعه‌شناسانه و روانشناسانه روبه‌رو شده‌اند، در معیشت مشکل و انزوای اجتماعی دارند، محیط خانه پر از تنش است و فرزند کمبود عاطفه دارد، آن فرزند با این همه مشکلات زمانیکه به ابزار ارتباطی دسترسی پیدا کند، به محصول ارتباطی که می‌تواند در آن فریاد بزند، طبیعتاً به سمت اپوزیسیون می‌رود، منتظر است ضعفی از نظامی اتفاق بیفتد که او را درگیر خودش کرده و باعث فقر وی شده است.

برجام قرار بود مشکلات را حل کند، حل نکرده و باعث سرخوردگی بسیار شدید مردم در جامعه شده است، پس آن مردم اعتراض اجتماعی‌شان را با نشان دادن ضعف نظام، نشان می‌دهد، این مسئله را «جنبشهای اجتماعی بر بستر شبکه‌های اجتماعی» تعریف می‌کنیم، این اتفاق در حال رخ دادن است؛ دشمن سرمایه اجتماعی‌اش را در اینجا کاملاً سازماندهی کرده که در موضوعات مختلف می‌بینیم به طور مثال برای یک متهم امنیتی «هشتگ» درست می‌کنند بعد، از تمام دنیا درخواست می‌کنند که که در آن هشتگ شرکت کنند، ضد ما  در توییتر اعتراض اجتماعی و هشتگ‌سازی می‌کنند، در نهایت این هشتگ تبدیل به «ترند جهانی» می‌شود و  دیده‌‏بان حقوق بشر بیانیه می‌دهد که اگر ایران متهم امنیتی را آزاد نکند،‌ کشورمان را تحریم می‌کنند؛ این کارکرد رسانه در عصر حاضر است.

متن کامل را بخوانید

http://tn.ai/1331496

🔺رهبر انقلاب:
زهد، تقوا و پیروی از امام در کنار صبر و استقامت تنها گوشه ای از دریای بی کران شخصیت حضرت #زینب_کبری(س) است.

💠 وفات حضرت زینب (س) تسلیت باد.

@Afsaran.ir

‌به وقت شام را حتما ببینید

🔹ابراهیم حاتمی کیا در فیلم #به_وقت_شام به شکل واقعی از یک سو حقانیت و شجاعت مدافعین حرم را به تصویر می‌کشد و از دیگر سو، وحشی‌گری تروریست‌های تکفیری و نقشه‌های شوم آینده آنان را نشان می‌دهد.

🔹به نظرم در این فیلم، کل داستان این است که علی (خلبان هواپیمای ایلوشین) نماد مدافعین حرم است که با گذشت از خانواده و فرزندی که قرار بود به دنیا بیاید؛ موفق می‌شود با شجاعت و درایت، نقشه شوم تروریست‌ها برای نابودی سوریه را خنثی کند (اشاره به ناکام گذاردن تروریست‌ها در رسیدن به اهداف عملیات انتحاری با هواپیمای ایلوشین در دمشق) پیام دیگر این فیلم نیز حقانیت مجاهدت مدافعین حرم است. آنجایی که علی (نماد مدافعین حرم) قبل از شهادت موفق می‌شود افراد عراقی، افغانستانی، پاکستانی، لبنانی و ایرانی را آزاد کند. این اقدام نیز اشاره به این دارد که اگر مجاهدت و شهادت مدافعین حرم نبود؛ پای داعش به سرزمین‌های مذکور می‌رسید و...

🔹تماشای این فیلم را بیش از همه، برای کسانی که هنوز در حقانیت مجاهدت مدافعین حرم تردید دارند و منتقد امنیت آفرینی پیشدستانه آنان هستند، توصیه می‌کنم.
🏴 @Afsaran.ir🔴یه وقت شام

تجدید سازمان جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی

عضو هیئت‌رئیسه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: ما نقش خود را نه تنها برای انتخابات آینده بلکه برای کل مسائل انقلاب ان‌شاءالله ایفا می‌کنیم.

غلامعلی حداد عادل عضو هیئت‌ رئیسه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به برنامه‌های پساانتخاباتی جبهه مردمی و نقش و جایگاه این تشکل در بین نیروهای انقلاب اظهار داشت: ما ادعا نمی‌کنیم که هر کاری انجام داده‌ایم بی‌عیب بوده است به همین دلیل تجدید سازمان جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در دستور کار داریم.

عضو هیئت‌رئیسه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی افزود: اگر رقبای انتخاباتی بر ما عیب بگیرند و بدگویی کنند، از آن‌ها انتظاری غیر از این نداریم و این امر طبیعی است، اما برخی از دوستان خود ما باید مراقب باشند حرف‌های آن‌ها از زبان این افراد خارج نشود.

وی درباره برنامه‌های جبهه مردمی پس از انتخابات به تجدید سازمان این تشکل اشاره کرد و گفت: ما یک دوره کوتاه‌مدتی را قبل از انتخابات طی کردیم، در شرایطی که باید برای انتخابات تصمیم می‌گرفتیم، آن دوره اقتضای خود را داشت و پس‌ از آن ما در حال تجدید سازمان هستیم.

حداد عادل بر همین اساس خاطرنشان کرد: ما نقش خود را هم برای انتخابات آینده و هم برای کل مسائل انقلاب ان‌شاءالله ایفا خواهیم کرد.

پیام تبریک جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز سال ۹۷

جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با صدور پیامی ، آغاز سال ۹۷ را به ملت ایران تبریک گفت.

باسمه‌‌تعالی

«کُلَّ یَوْم هُوَ فِى شَاْن» آیه ۲۹ سوره مبارکه الرحمن

به لطف و عنایت الهی سالی دیگر نعمت حیات و امکان تلاش برای بندگی خداوند حکیم و رحیم بر ما ارزانی شد و شاهد عبور ‌لحظه‌های تلخ و شیرین سال ۹۶ بودیم.

الحمدلله و المنه، ملت قهرمان و شهیدپرور ایران اسلامی در سالی که گذشت چون همیشه حماسه‌های بزرگ و ماندگار آفرید.

زنان و مردان هوشمند و موقع‌شناس ایرانی با حضور پای صندوق‌های رأی و شرکت در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، اقتدار نظام مقدّس جمهوری اسلامی و بیداری مردم هوشیار ایران را به همگان نمایاندند و بار دیگر خاکستر همواره آماده گداختن هیمنه پوشالین استکبارگران را در نطفه خفه کردند و با تقدیم فداکارانه فرزندان برومندشان در راه عزّت و پاسداری دین خداوند و شهادت مظلومانه و درعین‌حال عزتمندانه  حججی‌های ایران سربلند، حجت خداوند بر همه جهانیان تمام شد و جاری و ساری ماندن عشق به اسلام و انقلاب اسلامی در نسل سوم و چهارم فرزندان انقلابی ایران، چون خورشیدی درخشان، پرتو افشاند.

مردم عزیز ایران سرافراز، در سالی که گذشت، صبورانه ناملایمات را از سر گذراندند و در یوم‌الله ۲۲ بهمن، بار دیگر نشان دادند؛ به‌راستی، خالق حماسه‌های تماشایی به فرمان بی امّای ولی‌فقیه زمانشان امام خامنه‌ای مدظله‌العالی هستند.

سال ۹۶ به انتخاب بصیرانه رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی مدظله‌العالی، سال «اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال» نام‌گذاری شد و الحق و الانصاف مردم ولایتمدار و بصیر، با مقاومت، پای این شعار پرشور و شعور ایستادند و امروز در پایان سال و آستانه سال نو در انتظاریم، مسئولان ارجمند نیز گزارش عملکرد این سال را که مطالبه مردم و رهبر عزیزمان مدظله‌العالی است را خدمت ملّت ایثارگر ایران ارائه دهند و تلاش کنند در این خصوص از این مردم مقاوم عقب نمانند و با کمک به رونق‌بخشی، در حوزه تولید و اشتغال، فرهنگ نگاه به توانایی های درونی و اقتصاد مقاومتی را روز‌به‌روز تقویت و نظر رهبری و صلاح مردم نجیب و انقلابی ایران را تأمین نمایند؛ ان‌شاءالله.

«جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو و ایام پرفیض ماه رجب، امیدوار است، سال جدید، به لطف حضرت حق، سالی پر از خیر، برکت، رحمت و سلامت برای مردم شریف ایران اسلامی باشد و همه مسئولان متعهّد و خادمان مردم، در انجام مسئولیت برعهده‌شان، در قبال این ملّت بزرگوار،  موفّق و مؤیّد باشند و هر چه زودتر، چشمان منتظران به جمال جمیل حجت قائم عجل‌الله فرجه‌الشریف روشن شود و در کنار رهبر فرزانه‌مان امام خامنه‌ای مدظله‌العالی در خیل سربازان صاحب اصلی انقلاب اسلامی، مهدی صاحب‌الزمان عجل‌الله فرجه‌الشریف، قرار گیریم. ان‌شاءالله تعالی.

جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی

برچسب‌ها: ، ،

مسئولان به قدرت و توانایی جوانان ایمان بیاورند/ اعتماد به نسخه بیگانگان خطایی بزرگ است/ باید نسبت به اقتصاد ملی تعصب داشته باشیم

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: ملت ایران توانسته اصول بنیادین و شعارهای اصلی انقلاب را با همان استحکام اول تا امروز حفظ کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز در اجتماع عظیم زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی در رواق امام خمینی و صحن های اطراف حرم، با اشاره به استحکام و نشاط انقلاب در چهل سالگی و خنثی شدن نقشه شوم امریکایی ها برای منطقه، به تبیین چرایی، الزامات و راههای تحقق شعار سال یعنی حمایت از کالای ایرانی پرداختند و با تأکید بر «قابل حل بودن همه مشکلات بانگاه به داخل» و نیز ضرورت توجه و بکارگیری هرچه بیشتر جوانان در میدانهای مختلف از جمله عرصه های مدیریتی افزودند: نسل جوان و پرافتخار این سرزمین، پرچم استقلال، عزت، عظمت و شرافت ایران را بلندتر از هر زمان دیگر به اهتزاز درخواهد آورد.
رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود با تبریک حلول سال نو و عید نوروز به ملت ایران و همچنین تسلیت شهادت حضرت امام هادی علیه السلام، ابراز امیدواری کردند همزمانی سال نو با شهادت آن حضرت، زمینه ساز برخورداری بیش از پیش ملت ایران از هدایت الهی باشد.
حضرت آیت الله خامنه ای بخش اول سخنان خود را به بررسی اجمالی کارنامه چهل ساله جمهوری اسلامی ایران در زمینه شعارها، ارزشها و اصول بنیادین و همچنین ارزیابی عملکرد و کارنامه اجرایی مسئولان، اختصاص دادند.
ایشان در زمینه حفظ ارزشها و مبانی و نیز پیگیری اهداف انقلاب گفتند: ملت ایران در این زمینه، امتحان خوبی پس داده و توانسته است، شعارهای اصلی انقلاب را به همان استحکام و نشاط اولیه تا به امروز حفظ کند.
رهبر انقلاب، «استقلال و آزادی، مردم سالاری، اعتماد به نفس و خود باوری ملی، عدالت، و تحقق احکام دین و شریعت» را اصول بنیادین انقلاب برشمردند و افزودند: درخصوص «استقلال» که درواقع واکنش ملت ایران به ۲۰۰ سال سلطه بیگانگان بوده است، باید گفت: کشور از استقلال واقعی برخوردار است و امروز هیچ کشوری به اندازه ایران مستقل نیست و تنها ملتی که آراء او تحت تأثیر هیچ قدرتی قرار نمی گیرد، ملت بزرگ ایران است.
حضرت آیت الله خامنه ای درباره «آزادی» نیز به عنوان یکی از شعارهای اصلی انقلاب گفتند: برخی افراد بی انصاف با سوءاستفاده از آزادی، می گویند در کشور آزادی نیست و بیگانگان هم در تبلیغات خود آن را بازتاب می دهند در حالی‌که در کشور آزادی فکر، آزادی بیان و آزادی انتخاب وجود دارد.
ایشان خاطرنشان کردند: امروز هیچ‌کس در جمهوری اسلامی، به دلیل مخالف بودن فکر و نظرش با حکومت، تحت تعقیب و فشار قرار نمی گیرد و بنا هم بر چنین کاری نیست اما آزادی در جمهوری اسلامی، همانند سایر نقاط دنیا، چارچوب دارد.
رهبر انقلاب اسلامی در تبیین این موضوع تأکید کردند: چارچوب آزادی در جمهوری اسلامی، «قانون اساسی و قوانین کشور» است که همه این قوانین نیز الهام گرفته از شریعت هستند.
حضرت آیت الله خامنه ای، «مردم سالاری» را یکی دیگر از اصول بنیادین نظام جمهوری اسلامی دانستند و گفتند: در چهل سال گذشته، تقریباً در هر یک یا دو سال انتخابات برگزار شده است و مردم آزادانه و با شور و شوق شرکت کرده اند که ثمره آن هم روی کار آمدن دولت‌هایی با گرایش های مختلف سیاسی در چهار دهه اخیر بوده است.
ایشان، از «خود باوری و اعتماد به نفس ملی» به عنوان یکی دیگر از شعارهای محقق شده انقلاب نام بردند و با اشاره به موضوع «عدالت» افزودند: چند هفته قبل درخصوص عدالت مطالبی را بیان کردم که بدخواهان به‌گونه ای القاء کردند که گویا جمهوری اسلامی در زمینه عدالت هیچ کاری نکرده در حالی‌که در باب عدالت کارهای بسیار خوبی انجام گرفته اما سطح توقع نظام اسلامی درخصوص عدالت بسیار فراتر از وضع کنونی است.
رهبر انقلاب اسلامی در این خصوص دو آمار جهانی بیان کردند و گفتند: براساس آمار مراکز بین المللی، ضریب جینی که نشان دهنده فاصله طبقاتی در جامعه است، قبل از انقلاب، بالای پنجاه بود در حالی‌که در سال ۹۴ به عدد ۳۸ رسیده است. همچنین براساس آمار دیگری، قبل از انقلاب قشر فقیرِ مطلق درکشور، ۴۶ درصد بود در حالی‌که در سال ۹۳، این عدد به ۹.۵ درصد رسیده است.
حضرت آیت الله خامنه ای درباره «اجرای دین و شریعت» نیز خاطرنشان کردند: به برکت شورای نگهبان، این موضوع در چهل سال گذشته در قوانین محقق شده است و به همین دلیل، همه قدرتهای مستکبر با شورای نگهبان مخالفند.
ایشان در خصوص کارنامه و عملکرد اجرایی مسئولان نیز گفتند: در چهل سال گذشته، عملکرد مسئولان در تأمین امنیت و ثبات، علم و فناوری، زیرساختها (همچون راههای ارتباطی، ساخت سدها، نیروگاهها و بنادر) صادرات غیرنفتی، سرانه ناخالص ملی و توسعه اجتماعی، بسیار خوب بوده است و آمارهای خرسند کننده ای وجود دارد اما دشمنان تلاش دارند در تبلیغات خود این واقعیات را کتمان کنند تا دلهای مردم نسبت به انقلاب و نظام، بدبین شود.
بخش بعدی سخنان رهبر انقلاب اسلامی در خصوص ضرورت و چگونگی استفاده بهتر از استعدادها و ظرفیت‌های فراوان طبیعی و انسانی برای پیشرفت ایران بود.
«جوانان تحصیلکرده و کوشا» اولین ظرفیتی بود که حضرت آیت الله خامنه‌ای به آن اشاره کردند.
ایشان با اشاره به ۲۳ برابر شدن جمعیت دانشجویی نسبت به قبل از انقلاب، و همچنین وجود جوانان فعال و نقش‌آفرین در حوزه‌های علمیه و سایر میادین علمی، صنعتی، فرهنگی و تربیتی، افزودند: متأسفانه از این جوانان به‌درستی استفاده نشده و نمی‌شود و به همین علت نیز اصرار دارم که جوانان در هر جای ممکن، خودشان به کار و تأسیس و ابتکار، اقدام کنند.
ایشان توصیه به فعالیت‌های «آتش‌به اختیار» را منحصر به فعالیت‌های فرهنگی ندانستند و گفتند: جوانان عزیز در همه زمینه‌های مورد نیاز برای پیشرفت کشور می‌توانند کار و نقش‌آفرینی کنند. البته مسئولان باید یک برنامه‌ریزی جامع در خصوص جوانان انجام دهند.
رهبر انقلاب اسلامی، «موج جمعیتی» را امکان مهم دیگری برای ایران دانستند و با انتقاد از مخالفان افزایش جمعیت کشور، گفتند: حتماً باید سیاست تکثیر نسل دنبال و انجام شود.
ایشان مشکلات غربی‌ها را از اجرای سیاست «تحدید نسل» یادآور شدند و افزودند: ثمره این سیاست در کشورهای اسلامی نیز محروم شدن کشورها از جمعیت جوان است، در حالی‌که نیروی انسانی واردکردنی نیست و کشور باید بتواند نیاز فردای خود را به جوانان فعال و کارآمد تأمین کند.
«مزیت‌های جغرافیایی» و «منابع طبیعی ارزشمند» از جمله وسعت سرزمینی، همجواری آب‌های آزاد، همسایگی با ۱۵ کشور و قرار داشتن در نقطه اتصال شرق به غرب و شمال به جنوب از دیگر نقاط قوت کشور بود که رهبر انقلاب اسلامی به آنها اشاره کردند.
ایشان گفتند: ایران عزیز از لحاظ مجموع منابع نفت و گاز در دنیا اول است، البته اکنون این منابع بدون ارزش‌افزوده به خارج فروخته می‌شود اما این حجم از منابع امکان مهمی است و دشمنان نیز به همین دلیل همواره به دنبال تسلط بر ایران هستند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در یک جمع‌بندی از امکانات و ظرفیت‌های کشور، تأکید کردند: اگر این ظرفیت‌های فراوان با ابتکار و حضور جوانان و مدیران فعال و کوشا در عرصه همراه شود، اقتصاد ایران جزو ۱۲ اقتصاد اول پیشرفته دنیا خواهد شد.
ایشان سپس به تبیین علل و موانع استفاده نشدن کامل ظرفیت‌ها پرداختند.
اولین مانع مورد اشاره رهبر انقلاب، «باور نداشتن یا اهمیت ندادن برخی مسئولان در دولت‌های مختلف به ظرفیت‌های کشور» بود.
ایشان با اشاره به پیشرفت‌های خیره‌کننده جوانان در صنایع و فناوری‌های نوین افزودند: روزی که صنعت هسته‌ای آغاز به کار کرد، حتی برخی از دانشمندان نسل قدیمی منکر توانایی جوانان دست‌اندرکار این صنعت بودند، اما روزی که صنعت هسته‌ای به اوج رسید، همان افراد اعتراف کردند که جوانان ایرانی خواستند و توانستند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای مهمترین چالش کشور را چالش ذهنی و ناآگاهی افکار عمومی و برخی مسئولان از ثروت انسانی و طبیعی ایران دانستند و گفتند: دشمن از همین بی‌اطلاعی استفاده و اینگونه القا می‌کند که ایرانی، «نمی‌تواند» و ایران، منابع کافی در اختیار ندارد ولی من در مقابل اصرار دارم که «ما می‌توانیم» و ایران از امکانات فراوانی برخوردار است.
ایشان تأکید کردند: مسئولان باید به قدرت و توانایی جوانان ایمان بیاورند و جوانان نیز باید کار را با ابتکار و بدون خستگی دنبال کنند و از برخی قدرنشناسی‌ها دلسرد نشوند.
رهبر انقلاب اسلامی مانع دیگر پیشرفت کشور را «کم‌کاری» و «تنبلی» برخی مسئولان برشمردند و گفتند: اقتضای کشور، کار بی‌وقفه و پر توان است، بنابراین مسئولان بر تلاش‌هایشان بیفزایند.
«اعتماد به نسخه بیگانه» مانع دیگری بود که رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره کردند و گفتند: مردم در مقابل بیگانگان منفعل نیستند اما برخی مسئولان به نسخه بیگانه اعتماد بیشتری دارند تا نسخه داخلی.
ایشان «عمل‌کردن به سیاست‌های بانک جهانی، سیاست تعدیل اقتصادی و برخی معاهدات بین‌المللی» و در مقابل «بی‌توجهی به درون‌زایی و اقتصاد مقاومتی» را مانعی دیگر برای پیشرفت کشور دانستند و گفتند: درون‌زایی یعنی تولید ثروت به‌واسطه فعالیت‌های درونی کشور نه چشم دوختن به دست بیگانه.
حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: در طول سالهای گذشته دولت‌های گوناگون بارها درصدد گرفتن وام از بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول بودند اما بنده اجازه ندادم زیرا از بیگانه طلب‌کردن و متعهد شدن به آن، خطایی بزرگ است؛ البته درونزایی به معنای بستن درهای کشور نیست، بلکه اقتصاد باید درون‌زا و برون‌گرا باشد.
ایشان «قیبله‌گرایی سیاسی و جناحی» را یک گرفتاری و از دیگر موانع پیشرفت خواندند و گفتند: کار خوب را هر کسی انجام داد باید آن را در مقام مدیریت و تصمیم‌گیری ترویج کرد و کنار گذاشتن یک کار خوب، به علت انجام دادن آن از طرف جناح مقابل، خطاست.
«نبود مبارزه جدی با فساد» مانع دیگر پیشرفت کشور بود که رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره کردند.
ایشان در عین حال افزودند: فساد در سطحی که امروز گفته و تبلیغ می‌شود، وجود ندارد و اکثر مدیران کشور افرادی مؤمن و پاکدست هستند اما کمترین فساد نیز مضرّ و نیازمند مبارزه جدی است و نباید پس از تأکید بر مبارزه با فساد، مدتی سروصدا و سپس کار رها شود.
حضرت آیت الله خامنه‌ای، از «متکی بودن کشور به نفت» به عنوان یکی از بزرگ‌ترین موانع پیشرفت یاد کردند و با تأکید بر اینکه باید ایران را از «اقتصاد نفتی» خلاص کنیم، افزودند: باید اقتصاد کشور را به‌گونه‌ای از نفت مستقل کنیم که اختیار نفت در دست ما باشد، نه اختیار ما در دست نفت. نباید اجازه دهیم دشمنان با سوءاستفاده از این حربه و با اعمال تحریم و سیاست‌هایی همچون کاهش قیمت نفت، کار را دشوار کنند.
وجود برخی عیوب اساسی در سبک زندگی مردم از جمله «اسراف، مصرف‌گرایی، رفاه‌طلبی افراطی و اشرافی‌گری»، و همچنین «مصرف جنس خارجی» موانع بعدی مورد اشاره رهبر انقلاب اسلامی در زمینه پیشرفت ملت ایران بود.
ایشان تأکید کردند: همه باید بر اقتصاد ملی و مصرف جنس داخلی تعصب داشته باشند و اگر جوانان همان‌قدر که در فوتبال و طرفداری از آبی و قرمز یا برخی باشگاههای خارجی تعصب دارند، بر اقتصاد داخلی و استفاده از تولید ملی نیز متعصب باشند، اقتصاد کشور اصلاح خواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان به تبیین اهمیت، الزامات و راههای تحقق شعار سال جدید یعنی «حمایت از کالای ایرانی» پرداختند.
ایشان در مقدمه این بحث با ردّ دیدگاهی که معتقد است تعیین شعار سال به علت عمل‌نکردن مسئولان بی فایده است، افزودند: مطرح کردن شعارهای سالانه با دو هدفِ: «جهت دادن به سیاستهای اجرایی و عملکردی مسئولان حکومتی» و «توجه دادن افکار عمومی به مسائل و نیازهای مهم کشور» صورت می گیرد.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: البته مسئولان نیز در حد توان، کار و تلاش می کنند که البته اگراین تلاشها بیشتر شود، نتایج بهتری در پی خواهد داشت.
رهبر انقلاب اسلامی، کالای ایرانی را از این جهت که «محصول نهایی برنامه ریزی، سرمایه گذاری و کار و ابتکار قشرهای مختلف مردم و مسئولان است»، با عظمت و مهم خواندند و افزودند: فعالان اقتصادی و تولیدگران با «سرمایه گذاری»، مسئولان با «برنامه ریزی»، جوانان با «دانش و طراحی» و کارگران با «کار و تلاش»، محصولی به جامعه ارائه می کنند که مردم نیز علاوه بر نقش آفرینی در تولید، باید با تعصب و غیرت و خرید و مصرف کالای ایرانی از محصول نهایی این زنجیره کار و تلاش حمایت کنند.
رهبر انقلاب اسلامی در زمینه چگونگی حمایت از کالای ایرانی نیز نکاتی کاربردی بیان کردند. «برنامه ریزی برای افزایش تولید»، «ارتقای کیفیت کالاها»، «انطباق بانیازهای روز و سلایق مردم»، «ارزان تمام شدن و رقابت پذیر کردن کالاهای ایرانی با اجناس خارجی» از جمله این نکات بود.
ایشان «بازاریابی صادراتی» را از دیگر راههای حمایت از کالای ایرانی برشمردند و با اشاره به وظایف سنگین وزارت خارجه، مسئولان بازرگانی و فعالان اقتصادی افزودند: اگر بتوانیم ۲۰ درصد نیاز بازارهای ۱۵ همسایه ایران را با کالای مرغوب ایرانی تأمین کنیم، در ایجاد اشتغال و افزایش ثروت ملی گامهای مهمی برداشته ایم.
حضرت آیت الله خامنه ای پس از تبیین چرایی و راههای حمایت از کالای ایرانی به موضوع الزامات و زمینه های تحقق شعار سال پرداختند.
«اقدام دولت در مدیریت جدی واردات» (چه واردات دولتی و چه واردات بخش خصوصی) و «خودداری کامل از واردات اجناسی که در داخل تولید می شوند یا قابل تولید هستند» اولین تأکید رهبر انقلاب در این بحث بود.
ایشان تأثیر مخرب واردات بر تولید را کاملاً اساسی خواندند و افزودند: جنس خارجی مثل سیل وارد می شود و آن وقت از بیکاری هم انتقاد می کنیم!
حضرت آیت الله خامنه ای «مبارزه جدی با قاچاق» را دومین الزام جدی حمایت از کالای ایرانی دانستند و افزودند: مردم هم باید متعصبانه از خرید و مصرف جنس قاچاق خودداری کنند تا قاچاق برای کسی به صرفه نباشد.
ایشان با توصیه مؤکد به سرمایه گذاری فعالان اقتصادی در امر تولید افزودند: این سرمایه گذاری ضمن اینکه سود هم به دنبال دارد، اگر با نیت خالص و برای پیشرفت کشور انجام شود، عبادت نیز محسوب می شود.
جمع بندی ایشان از سخنان رهبر انقلاب اسلامی در بخش شعار سال این جمله بود: «ما مسئولان، فعالان اقتصادی، فروشندگان و مصرف کنندگان، همه و همه با تعصب و غیرت به‌دنبال حمایت از کالای ایرانی باشیم.»
رهبر انقلاب اسلامی در بخش پایانی سخنانشان به مسائل منطقه و خباثت امریکایی‌ها اشاره کردند و گفتند: در سالی که گذشت، جمهوری اسلامی توانست پرچم عزت و اقتدار ملت ایران را در منطقه به اهتزاز درآورد و سهم مهمی در شکستن کمر تکفیری ها و برقراری امنیت، ایفا کند.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی با این اقدام بزرگ خود، نقشه امریکایی‌ها را در منطقه خنثی کرد، افزودند: اکنون، قدرتهای بین المللی که همواره در مسائل داخلی مناطق مختلف جهان دخالت می کنند، به جمهوری اسلامی معترضند و می گویند چرا ایران در مسائل منطقه دخالت می کند؟ که در پاسخ می گوییم این موضوع به شما ربطی ندارد.
ایشان با تأکید بر اینکه حضور جمهوری اسلامی ایران در برخی کشورهای منطقه، با خواست دولتها و ملتها انجام شده است، خاطرنشان کردند: ما نه زورگویی کردیم و نه دخالت در امور داخلی کشورها. کمک خواستند و ما کمک کردیم و این کمک را هم با انگیزه های منطقی و با محاسبات بسیار عاقلانه، و نه از روی احساس، انجام دادیم.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به طراحی امریکایی‌ها برای منطقه، گفتند: امریکایی‌ها به دنبال آن بودند که با به‌وجود آوردن گروههای «شریر، ظالم و هتاک» همچون داعش، ملتهای منطقه را مشغول جنگ داخلی، و ذهن آنها را از رژیم غاصب صهیونیستی دور کنند، ولی ما به توفیق الهی توانستیم این نقشه را خنثی کنیم.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به ادعای امریکایی‌ها مبنی بر نقش آنها در سرکوب داعش، تأکید کردند: این ادعا دروغ است زیرا سیاست امریکا، حفظ داعش و امثال آن است البته به‌گونه ای که آنها در اختیار امریکایی‌ها باشند.
ایشان با تأکید بر اینکه امریکایی‌ها هیچ انگیزه ای برای از بین بردن داعش نداشتند، افزودند: علاوه بر این موضوع، امریکا قادر به تأمین امنیت در منطقه نیست و نمونه بارز آن حضور ۱۴ ساله در افغانستان است که نه تنها هیچ امنیتی را برای مردم افغانستان به ارمغان نیاورده است، بلکه شرایط امنیتی را بدترکرده است.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی، توانسته در منطقه امنیت را برقرار کند، گفتند: بعد از این هم همین‌گونه خواهد بود و بدون شک، امریکا در مسائل منطقه به اهداف خود نخواهد رسید و جمهوری اسلامی ایران به فضل الهی تمام اهداف خود را در منطقه محقق خواهد کرد.
حضرت آیت الله خامنه ای در پایان و در جمع بندی سخنانشان به پنج نکته مهم اشاره کردند.
۱-    در کشور هیچ مشکل غیرقابل حلی وجود ندارد و کلید حل مشکلات نیز در دست مسئولان و ملت ایران است و نه در دست بیگانگان.
۲-    انقلاب اسلامی با قدرت و نشاط و با حفظ شعارها و اصول بنیادین به پیش می رود و چهل سالگی انقلاب دوران پختگی و نشاط آن است و نه دوران پیری و عقب گرد.
۳-    جوانان، سرمایه ارزشمند و امید کشور هستند و در میدانهای مهمی همچون صنایع برتر، فرهنگ و هنر، نظامی گری و فرماندهی و مدیریت حضور دارند که در مدیریت‌ها باید بیشتر از این سرمایه ارزشمند استفاده شود.
۴-    با وجود امید واهی دشمن به روی‌گردانی نسل سوم و چهارم از انقلاب، گرایش و پایبندی این دو نسل، بسیار عمیق است و اگر از نسل اول بیشتر نباشد، کمتر نیست و
۵-    دشمن، تلاش زیادی برای بزرگنمایی بیش از حد مشکلات دارد اما همه این مشکلات به دست جوانان و با توفیق الهی قابل حل است و برای همین، دشمن به شدت از بالندگی نسل جوان، ناراحت و عصبانی است.
رهبر انقلاب اسلامی سخنان خود را با این فراز به پایان رساندند: «جوانهای عزیز ایران، کشور را بهتر از آن چیزی که در ذهن نسل قبلی بود، خواهند ساخت و پرچم استقلال، عزت و عظمت و شرافت کشور را بلند تر از گذشته به اهتزاز درخواهد آورد.»
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی تولیت آستان قدس رضوی، گزارشی از فعالیت‌های آستان قدس در زمینه خدمات به محرومان و اقشار ضعیف در تسهیل زیارت، گسترش و توسعه مفهوم خدمت به آستان امام رضا علیه‌السلام، حضور گروههای جهادی در مناطق محروم، فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی وحمایت از هنر اسلامی و هنرمندان انقلابی بیان کرد.

برچسب‌ها: ،